وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

آندرويد را به ويندوز دعوت کنيد


نوشته شده توسط: مهدی قاسمی

پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

هر سيستم‌عاملي روي پلتفورم خاصي اجرا مي‌شود يا شايد بهتر باشد بگوييم، هر پلتفرمي، سيستم‌عامل يا Firmware خاص خود را دارد. در اين ميان برخي از پلتفرم‌ها به سبب توانمندي سخت‌افزاري بيشتر و انعطاف‌پذيري سيستم‌عامل، مي‌توانند ميزباني براي اجراي مجازي سيستم‌هاي‌عامل‌ ديگر باشند.

شرکت BlueStacks نرم‌افزاري رايگان و مشهور براي اجراي برنامه‌هاي سيستم‌عامل آندرويد روي رايانه‌هاي مجهز به سيستم‌عامل ويندوز ارائه کرده است. پيش از اين شرکت گوگل نسخه‌هاي قابل اجرايي از سيستم‌عامل آندرويد براي اجرا در رايانه‌هاي x86 ارائه کرده بود.

اين نسخه‌ها مي‌توانند به صورت Native روي رايانه نصب شوند و کنترل تمامي منابع سخت‌افزاري رايانه را در دست گيرند. اما BlueStack يک ماشين مجازي را پيشنهاد مي‌کند. سيستم‌هاي‌عامل اين شرکت، همان آندرويد هستند با اين تفاوت که در دل ويندوز اجرا مي‌شوند. اين سيستم‌هاي‌عامل‌ را مي‌توان به صورت رايگان دريافت کرد و در ماشين‌هاي مجازي به کار گرفت. از آن‌جا که آندرويد يک سيستم‌عامل لمسي است شايد برخي از برنامه‌هاي آن سازگاري کاملي با ويندوز نداشته باشد اما آندرويد برنامه‌هاي کاربردي فراواني دارد که صرف نظر از خود سيستم‌عامل، بسيار کارآمد يا جذاب هستند.

براي اجراي اين گونه برنامه‌ها در رايانه‌اي مجهز به سيستم‌عامل ويندوز، به BlueStacks App Player نيازمند خواهيد بود.

BlueStacks App Player يک نرم‌افزار براي اجراي نرم‌افزارهاي سيستم‌عامل آندرويد در ويندوز است. اين نرم‌افزار واسط گرافيکي خاص خود را دارد که تقريبا به واسط گرافيکي سيستم‌عامل آندرويد شباهت دارد. نکته قابل توجه اين است که اين برنامه به طور کامل با موس و صفحه کليد رايانه‌هاي معمولي سازگار است و استفاده از نرم‌افزارهاي آندرويدي با استفاده از اين واسط‌هاي سخت‌افزاري بسيار آسان‌تر است. با نصب اين برنامه، تعدادي برنامه آندرويدي مشهور نيز روي رايانه شما نصب مي‌شود. امکان نصب برنامه‌هاي بيشتر روي اين برنامه از طريق App Storeهاي گوناگون وجود دارد. علاوه بر اين مي‌توانيد با استفاده از سيستم Cloud برنامه‌هاي موجود در گوشي‌ها و تبلت‌هاي آندرويدي خود را به اين نرم‌افزار منتقل کنيد. اين نرم‌افزار از اتصال اينترنتي موجود در رايانه شما براي اتصال به اينترنت استفاده مي‌کند و با همان IP نيز شناخته مي‌شود.

در صورت تمايل، اين برنامه را از نشاني اينترنتي زير دريافت کنيد.

http://goo.gl/EJ7uhd

منبع: بایتنام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


رضا -۰۹:۱۱ ۲۹ آذر ۱۳۹۳ شنبه -

خوبه

آخرین مطالب

کلمات کلیدی