وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

10 گیگابیت بر ثانیه برای هر اینترنت‌باز آمریکایی


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

خبر سرعت یک گیگابیت اینترنت خانگی در سال 2014 برای همگان شوک برانگیز بود ولی حالا با شنیدن خبر اینترنت خانگی 10 گیگابیت احساس دایال آپ بودن به کاربران یک گیگابیتی درست می‌دهد!
قرار است 30 هزار کاربر خانگی در مینه‌سوتا در تابستان 2015 مجهز به اینترنتی با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه شوند (فقط جهت مقایسه باید گفته شود در حال حاضر کاربران خانگی ایرانی 128 کیلوبیت بر ثانیه سرعت دارند! البته اگر بشود نامش را اینترنت گذاشت)

در حال حاضر بالاترین سرعت خانگی در مینه‌سوتا 45 مگابیت بر ثانیه است که بدین ترتیب ، سرعت 400 برابر خواهد شد و البته کاربران خواهان سرعت 10 گیگابیت باید ماهانه 400 دلار با ازای دریافت سرویس بپردازند. گفتنی است در حال حاضر کاربرانی که یک گیگابیت بر ثانیه سرعت دارند ماهانه 65 دلار می‌پردازند.

البته مینه‌سوتا در افزایش سرعت اینترنت کاربران خانگی تنها نخواهد بود و شرق کنتاکی نیز تا 2018 نقشه مشابهی را پیاده‌سازی خواهد کردنام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


وحید -۱۱:۴۵ ۳ بهمن ۱۳۹۳ جمعه -

باحال بود اما سرعت بالای یک مگ می خوان چیکار؟؟؟ تازه تو ایران هم باشه کی می ره ماهی 1 میلیونو خورده ای پول به اینترنت 10 گیگی بده؟ تازه دقت کنید بیت با بایت فرق می کنه و هر بایت 8 بیت هست. یعنی 10 گیگابیت برابر 2 گیگا بایت هست.

آخرین مطالب

کلمات کلیدی