وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

سامسونگ با خرید لوپ‌پی وارد رقابت مستقیم با اپل پی شد


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

سامسونگ به منظور رقابت با Apple Pay و بهبود سرویس پرداخت خود، کمپانی LoopPay را خریداری کرد. 

بعد از انتشار خبرهای سال گذشته مبنی بر همکاری این دو کمپانی در تولید یک سیستم پرداخت موبایلی، سامسونگ قدم بعدی خود را برداشت و با خرید این کمپانی حالا اختیار بیشتری در گسترش سرویس‌ پرداخت خود خواهد داشت.

در اطلاعیه ای که سامسونگ پس از خریداری لوپ‌پی منتشر کرده، آمده است: «خرید لوپ‌پی می‌تواند توانایی بیشتری در ارائه یک سرویس امن، یکپارچه و قابل اطمینان پرداخت موبایلی را برای سامسونگ فراهم کند.»

در حالی که سرویس اپل پی به شکل چشمگیری در کشورهای دنیا رشد می‌کند، ارائه محصولی از سوی جدی‌ترین رقیب اپل یعنی سامسونگ به عنوان یک اولویت اصلی تلقی می‌شود. 

لوپ‌پی از یک تکنولوژی اختصاصی به نام Magnetic Secure Transmission بهره می‌برد که به زبان ساده با روشی مشابه با شارژ القایی، مشتری را از برخورد مستقیم کارت به کارتخوان بی‌نیاز می‌کند. این تکنولوژی بدین معنا خواهد بود که لوپ‌پی می‌تواند همین حالا در ده میلیون فروشگاه مورد استفاده قرار گیرد.

کاربران اندرویدی هم اکنون از سرویس‌های Google Wallet و Softcard برای پرداخت‌های خود استفاده می‌کنند، اما راحتی استفاده از اپل پی در هیچ کدام از این سرویس‌ها وجود ندارد. اگر سامسونگ بتواند قبل از گوگل و یا هر کمپانی دیگری، یک سرویس پرداخت آسان را برای اندروید ارائه کند، قطعا می‌تواند سهم بیشتری از این بازار را در اختیار بگیرد. 

سامسونگ در اول ماه مارس از پرچمدار خود رونمایی می‌کند و انتظار می‌رود که نخستین جزئیات سرویس پرداخت سامسونگ در این مراسم ارائه شود.نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی