وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

اپلیکیشن یوتیوب، مخصوص کودکان


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

سایت اشتراک‌گذاری یوتیوب در نظر دارد اپلیکیشن جدیدی به نام «یوتیوب کیدز» (YouTube Kids) را برای سیستم‌عامل اندروید منتشر کند. این اپلیکیشن مخصوص کودکان است و محتوای آن را ویدیوها و شبکه‌های‌ آموزشی تشکیل می‌دهد. 


«شیمیرت بن‌یایر»، از طراحان این اپلیکیشن در خصوص برنامه‌ی جدید گفته: "درخواست‌های زیادی از والدین کودکان در جهت فراهم آوردن محیطی مناسب برای استفاده‌ی کودکان از محتوای آموزشی به دور از ویدیوهای نامناسب داشتیم که در نهایت مدیران یوتیوب با طراحی یوتیوب کیدز موافقت کردند." این اپلیکیشن دارای محیط‌ کاربری ساده و امکاناتی هم‌چون آیکون‌های بزرگ و جستجوی صوتی است. از طریق این اپلیکیشن شبکه‌های مخصوص کودکان و ویدیوهای آموزشی مناسب برای سنین کم قابل مشاهده خواهد بود. هم‌چنین والدین این امکان را خواهند داشت که نظارت مستقیمی روی محتوا و مدت زمان استفاده از آن توسط کودکان خود داشته باشند. 

این اپلیکیشن در ابتدا فقط برای سیستم عامل اندروید عرضه خواهد شد اما احتمالا در آینده نسخه‌ها‌ی دیگری از این برنامه برای سیستم‌های عامل ویندوزفون و iOS هم منتشر خواهد شد. یوتیوب کیدز در بیست و چهارم ماه فوریه سال جاری (اسفند ماه امسال) برای دانلود در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی