وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

اپل دو میلیارد دلار برای ساخت دیتاسنترهای سبز هزینه خواهد کرد


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

اپل امروز اعلام کرد که 1.93 میلیارد دلار برای ساخت دو دیتاسنتر در اروپا سرمایه گذاری خواهد کرد. هر دوی این تأسیسات 100 درصد با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت خواهند کرد و سرویس‌های آنلاین اپل چون آیتیونز، آی‌مسیج و سیری را برای مشتریان این کمپانی در اروپا فراهم خواهد کرد.

این دیتاسنترها در آتنرای در غرب ایرلند و ویبورگ در مرکز دانمارک ساخته می‌شوند و انتظار می‌رود که هر دو تا سال 2017 واحد فاز عملیاتی شوند.

تیم کوک رییس کمپانی اپل پس از اعلام این خبر گفت: «ما قدردان موفقیت‌های پی در پی اپل در اروپا هستیم و به سرمایه گذارانمان که از ما برای نفوذ در سراسر این قاره حمایت می‌کنند، افتخار می‌کنیم. این سرمایه گذاری، بزرگترین پروژه اپل تا به امروز در اروپا بوده و خوشحالیم که می‌توانیم سرویس‌دهی خود را گسترش دهیم، شغل‌های جدید ایجاد کنیم و سبزترین ساختمان‌ها را به دنیا معرفی کنیم.»

هر کدام از این دیتاسنترها مساحتی 166 هزار متر مربعی خواهند داشت. اپل همچنین قول ارائه سرویس‌ها و خدمات برای مردم این مناطق چون  ساخت مکان‌های آموزشی، پیاده روی و جنگل کاری را نیز داده است. اپل همچنین می‌گوید که گرمای اضافی تولید شده توسط دیتاسنتر ویبورگ را برای گرم‌کردن خانه‌های اطراف این تأسیسات به کار خواهد گرفت.

اپل مدتی قبل نیز اعلام کرده بود که سرمایه ای 850 میلیون دلاری را برای ساخت یک نیروگاه خورشیدی جدید در کالیفرنیا هزینه خواهد کرد. تیم کوک رییس کمپانی اپل معتقد است که زمان حرف‌زدن در مورد گرمای زمین به سر آمده و وقت عمل فرا رسیده است.

کوک اعتقاد دارد که ساخت این تأسیسات در درازمدت می‌تواند افزایش بهره‌وری و کاهش چشمگیر در هزینه‌ها را برای اپل به ارمغان بیاورد.نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


مهران -۰۲:۰۱ ۵ اسفند ۱۳۹۳ سه شنبه -

اینا کار خیر میکنن یا ما ها ؟ به فکر گرم شدن زمین هستن بعد ما تند تند ماشین آشغال میدیم بیرون اینم وضع هوامون بعد اینا دیتا سنتر میسازن با خورشید گرمای اضافیش رو هم استفاده میکنن بعد اینا میرن جهنم

آخرین مطالب

کلمات کلیدی