وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

طرح‌های مفهومی iPhone 6c منتشر شد


نوشته شده توسط: حمید قیصری

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

سازوکار معرفی و در پس آن عرضه‌ی گوشی‌های برند «آی‌فون» بر کسی پوشیده نیست. معمولا اواخر تابستان هر سال، مدل جدید گوشی‌های پرچم‌دار این شرکت محبوب معرفی و پس از مدت کوتاهی عرضه می‌شوند. پس با این حساب می‌توانیم مطمئن باشیم که تا پایان سال 2015 میلادی که حول و حوش پاییز سال 94 است، حتما شاهد معرفی یک گوشی پرچم‌دار جدید از خانواده‌ی آی‌فون خواهیم بود. اما با این وجود هنوز احتمال معرفی یک گوشی جدید دیگر در فاصله‌ی زمانی شش هفت ماه آینده وجود دارد. می‌پرسید چرا؟ حتما سال 2013 میلادی و گوشی «آی‌فون5 سی» (iPhone 5c) را به‌خاطر دارید. حالا درست زمانی که کارشناسان حوزه‌ی IT مشغول گمانه‌زنی درخصوص آینده‌ی گوشی‌های اپل هستند، تصاویری مفهومی که گفته می‌شود به مدل آی‌فون 6سی (iPhone 6c) مربوط می‌شود، خبرگزاری‌های مرتبط با تکنولوژی و گوشی‌های تلفن همراه هوشمند را پر کرده‌ است.
 


همان‌طور که در تصاویر ادامه مشاهده می‌کنید، ساختار آی‌فون 6سی بسیار شبیه به آی‌فون6 است؛ با این تفاوت که جنس بدنه‌ی آن برخلاف پرچم‌دار سال 2014 اپل، پلاستیکی طراحی شده است. حتی انحناهایی که در اطراف بدنه‌ی آی‌فون 6 درنظر گرفته شده‌اند هم عینا در طرح‌های مفهومی مدل 6سی به‌چشم می‌خوردند. با توجه به رنگ‌های متنوعی که برای این مدل درنظر گرفته شده است، طراحان پا را فراتر گذاشته‌اند و حتی شیار اطراف کلید فیزیکی «خانه» (Home) را هم با رنگی مشابه رنگ بدنه، طراحی کرده‌اند.
 


این خبر در حالی منتشر می‌شود که «تیم کوک»، مدیرعامل اپل به فروش کم‌تر از انتظار آی‌فون 5سی و شوک‌های حاصل از آن به اپل، اعتراف کرده بود. حتی سال گذشته شایعاتی مطرح شده بود که ادعا می‌کردند اپل در پی فروش ناموفق 5سی و باد کردن سه میلیون دستگاه از این گوشی روی دست‌اش، قصد دارد فروش گوشی‌های با برند اپل را متوقف کند. توجه داشته باشید این اتفاق برای اپلی افتاده که معمولا تمام مدل‌های گوشی‌های‌اش زودتر از زمان‌های برنامه‌ریزی شده در بازار مصرف به پایان می‌رسیدند.
 


با این حساب باید منتظر ماند و دید آیا اپل تمایل دارد بار دیگر تجربه‌ی ناموفق گذشته‌اش را تکرار کند یا از فروش ناموفق 5سی درس‌های بزرگی گرفته است. البته باید به این نکته هم توجه داشت که با توجه به پلاستیکی بودن بدنه‌ی آی‌فون 6سی احتمالا قیمت آن در مقایسه با مدل اصلی کم‌تر خواهد بود و می‌تواند در بازارهای کشورهایی که از درآمد سرانه‌ی کم‌تری برخوردارند با استقبال بیش‌تری مواجه شود.نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی