وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

سیستم‌عامل OS X اپل، رکورددار حفره‌های امنیتی


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳


آموزش برنامه نویسی آندروید

سیستم‌عامل OS X با 147 حفره‌ی امنیتی با اقتدار صدر جدول حملات اینترنتی را به‌نام خود ثبت کرده است. از میان این تعداد 64 حفره با خطر جدی، 67 ‌حفره با خطر متوسط و 16 حفره با خطر پایین شناسایی شده است. در رده‌ی دوم این جدول هم سیستم‌عامل iOS با 127 حفره (32 حفره با خطر جدی، 72 حفره با خطر متوسط و 32 حفره با خطر پایین) قرار گرفته است.
در رده‌ی سوم جدول هم سیستم‌عامل لینوکس با 119 حفره‌ی امنیتی خودنمایی می‌کند. هفت رتبه‌ی بعدی به خانواده‌ی ویندوز با نسخه‌های مختلف تعلق دارد. ‌جدیدترین نسخه‌ی عرضه شده‌ی ویندوز یعنی ویندوزفون 8.1 هم با 36 حفره‌ی امنیتی به رتبه‌ی هشت‌ام تکیه زده است. با اینکه ویندوز از حیث امینتی همیشه به‌عنوان یکی از ضعیف‌ترین سیستم‌‌های عامل شناخته می‌شد اما در طول چند سال اخیر مایکروسافت با صرف هزینه‌های کلان و سرمایه‌گذاری در بخش توسعه‌ی سیستم‌عامل، در نسخه‌ی 8.1 امنیت قابل توجهی را در مقایسه با نسخه‌های قبلی برای این پلتفرم فراهم آورده است.


 پنج نرم‌افزاری هم که خطر مورد حمله قرار گرفتن دستگاه‌های کاربران را تا میزان قابل توجهی افزایش داده‌اند به‌ترتیب اینترنت اکسپلورر، کروم، فایر فاکس، فلش پلیر و جاوا معرفی شده‌اند. البته در حال حاضر تعداد زیادی از این حفره‌های امینیتی توسط توسعه‌دهندگان رفع شده‌اند، ولی هنوز هم با اضافه شدن نرم‌افزار‌ها و اپلیکیشن‌های جدید خطر بروز حملات مخرب به‌قوت خود باقی مانده است.نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی