وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

گفتگوی طولانی ایلان ماسک و جانی آیو در جشن بعد از اسکار


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

وبسایت «اپل اینسایدر» (Apple Insider) گزارش داده که مدیر ارشد طراحی اپل، جانی آیو و مدیر کمپانی تسلاموتورز و اسپیس‌اکس، ایلان ماسک زمان زیادی از جشن بعد از مراسم اسکار را به گفتگو با یکدیگر پرداخته‌اند.

یکی از افراد آگاه به این وبسایت خبر داده که این دو تقریبا برای نیم ساعت به «گفتگویی مداوم» پرداخته‌اند و هر دو در یک زمان از مراسم خارج شده‌اند.

البته با توجه به نبود هیچ تصویر مشترکی از این دو نمی‌توان با اطمینان دیدار این دو را تأیید کرد. دیدار و گفتگوی طولانی آیو با ماسک از آن جهت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته، زیرا مدتی قبل اخباری مبنی بر آغاز پروژه خودروی الکتریکی اپل شنیده شده بود. اپل قصد دارد تولید این خودرو را از سال 2020 آغاز کند. گفتنی است که جانی آیو نیز از علاقمندان پر و پا قرص خودرو است.

شرکت تسلاموتورز نیز بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی دنیاست که تمرکز خود را تنها بر روی خودروهای الکتریکی قرار داده است. سال گذشته اخباری مبنی بر مذاکرات محرمانه میان مدیران تسلا و اپل به منظور خرید این شرکت خودروسازی شنیده شد، اما به نظر این گفتگوها به نتیجه ای نرسید. 

اپل و تسلا در ماه‌های اخیر کارمندانی از یکدیگر را به سمت خود جذب کرده‌اند. تسلا برای طراحی بهتر خودروها و افزایش قدرت نرم افزاری خود می‌تواند از کارمندان خوش فکر اپل بهره ببرد و از سویی دستچین بودن کارمندان تسلا نیز توجه اپل را به عنوان یکی از کمپانی‌های علاقمند به افراد باهوش به سمت خود جذب کرده است.

تسلا معروف‌ترین، پرسرعت‌ترین و گسترده‌ترین ایستگاه‌های شارژینگ دنیا را در اختیار دارد و طبق اخبار در زمانی بسیار نزدیک انرژی الکتریکی مورد نیاز این شبکه بزرگ شارژینگ را از صفحات خورشیدی تأمین خواهد کرد. بنابراین بعید نیست که در آینده اخباری مبنی بر همکاری این دو کمپانی در حوزه تولید خودروی الکتریکی بشنویم.

ایلان ماسک به وضوح بارها از حضور دیگر کمپانی‌های خودروسازی الکتریک‌کار در بازار استقبال کرده و همکاری با اپل بدون شک می‌تواند تکنولوژی‌های این حوزه را بیش از گذشته افزایش دهد. نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی