وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

واتس‌اپ به فایرفاکس و اپرا نیز آمد


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

دفعه بعد که خواستید از طریق وب به واتس‌اپ دسترسی پیدا کنید، لزوما به مرورگر کروم نیاز نخواهید داشت.
ماه گذشته واتس‌اپ قابلیت استفاده از نرم افزار مشهور پیام رسان خود را از طریق کامپیوترهای دسکتاپ فراهم کرد. البته این دسترسی از طریق نرم افزار اختصاصی این کمپانی برای کاربران دسکتاپ امکان‌پذیر نشد، بلکه ورژن وب این برنامه برای مرورگرهای اینترنتی فعال شد.

اما واتس‌اپ در قدم نخست تنها برای مرورگر کروم گوگل فعال شد و کاربران بی‌شماری که از مرورگرهای دیگر چون فایرفاکس و اپرا استفاده می‌کردند، از نسخه وب واتس‌اپ محروم بودند.

امروز این شرکت اعلام کرد که کاربران مرورگرهای فایرفاکس و اپرا نیز می‌توانند به این ورژن دسترسی داشته باشند. با این حال کاربران آیفون و مرورگر سافاری همچنان باید در انتظار تصمیمات بعدی واتس‌اپ بمانند.

برای فعال کردن این قابلیت در فایرفاکس و اپرا باید به آدرس https://web.whatsapp.com مراجعه کنید. (باید کد QR را در صفحه مشاهده کنید.) سپس به اپلیکیشن رفته و در منوی اصلی، گزینه WhatsApp Web را انتخاب کنید. (ممکن است در گذشته با استفاده از واتس‌اپ و کروم از نسخه وب استفاده کرده باشید. در این صورت شما همچنان به حساب کروم لاگین خواهید بود و باید برای استفاده از فایرفاکس گزینه Log out from all Computers را بزنید.)

سپس دوربین را برای اسکن کد QR روبروی مانتیور بگیرید. به محض تکمیل اسکن، فایرفاکس به شکل اتوماتیک با واتس‌اپ شما سینک می‌شود و به اکانت شما لاگین خواهد کردنام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی