وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

درآمد ۴۸ تریلیون دلاری صنعت‌ جهانی IT طی سال ۲۰۱۵


نوشته شده توسط: مهدی قاسمی

یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی‌های خود برای درآمد کلی بازار جهانی IT در سال ۲۰۱۵ را تغییر داد و اعلام کرد مجموع پول‌های پرداخت شده در این صنعت طی سال جاری میلادی با کاهش قابل ملاحظه نسبت به سال قبل ۴۸ تریلیون دلار خواهد بود.

افزایش ارزش پولی دلار آمریکا در مقابل بسیاری از پول‌های رایج جهان بیشترین تاثیر را طی یک سال آینده در این زمینه برجا می‌گذارد.

گارتنر با کاهش رقم پیش‌بینی‌های خود اعلام کرد که درآمد کلی صنعت IT جهان طی سال ۲۰۱۵ میلادی نسبت به سال قبل رشد ۱.۳ درصدی را تجربه می‌کند که این رقم از رشد ۲.۴ درصدی که پیش‌تر تعیین شده بود کمتر است.

بر این اساس، در حالی که سال گذشته بخش تولید مراکز داده در مجموع موفق شده بود ۳.۷۱ تریلیون دلار درآمد کسب کند، این رقم پایان سال جاری به ۳.۶۶ تریلیون دلار می‌رسد.

«دیوید لاولاک» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «ما از این اتفاق به عنوان یک سقوط بزرگ یاد نمی‌کنیم. این هم یک جریان برای صنعت IT است. رشد سریع ارزش دلار آمریکا در ماه‌های گذشته بیشترین تاثیر را در این زمینه برجا گذاشت و همچنان این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.»
 

حامی رایانه 


لاولاک همچنین توضیح داد که اگر تغییرات نرخ ارز را در نظر نگیریم، رشد درآمدهای صنعت جهانی IT طی سال ۲۰۱۵ نسبت به سال قبل از آن ۳.۱ درصد خواهد بود.

بر اساس این گزارش، بخش تولید دستگاه‌های الکترونیکی امسال ۶۸۵ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند که نسبت به سال قبل کاهش ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

برای بخش سیستم‌ها و مراکز داده امسال ۱۴۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌شود که این رقم گویای رشد ۰.۴ درصدی در این زمینه است.

همچنین، درآمد جهانی بازار نرم افزارهای سازمانی امسال با رشد ۲.۳ درصدی به ۳۲۰ میلیارد دلار می‌رسد و بخش خدمات IT با رشد ۰.۷ درصدی درآمدی بالغ بر ۹۴۲ میلیارد دلار را تجربه می‌کند.

منبع: ایتنانام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی