وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

بزرگ‌ترین موزه اپل در ایتالیا تاسیس شد


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

پنجشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

هر کس که می‌خواهد بزرگ‌ترین مجموعه از آنچه که اپل تا کنون در تاریخ فعالیت‌های خود تولید کرده است را از نزدیک ببیند، باید به شهر ساونا ایتالیا سفر کند.

این شهر ساحلی که تنها ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال غربی کشور ایتالیا واقع شده است، به واسطه راه‌اندازی بزرگ‌ترین موزه شرکت اپل از پاییز آینده میزبان چندین برابر جمعیت خود خواهد بود.

بنیانگذاران می‌گویند ساونا میزبان بزرگ‌ترین موزه اپل در سراسر جهان است و فناوری‌های مختلف شرکت «استیو جابز» را از ابتدا تاکنون بدون هرگونه نقص در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

در این مجموعه بیش از ۱۰ هزار محصول مختلف ارائه شده است که از جمله آنها می‌توان به ۱۰۰۰ دستگاه رایانه، ۲۴۴ دستگاه مانیتور، ۱۵۲ چاپگر و ۱۳۳۰ دستگاه انواع هارددیسک، صفحه کلید و سیستم‌های دستی اشاره کرد.

سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای عرضه شده مربوط به فعالیت‌های اپل در دوره‌های مختلف می‌شوند و حتی محصولاتی پیش از آنکه iPod روی کار بیاید هم وجود دارند.
 

حامی رایانه- طراحی سایت 


بازدیدکنندگان در این موزه شانس آن را خواهند داشت تا رایانه Apple I را هم ببینند و البته در کنار آن مدل‌های Apple II و Apple III هم گذاشته شده است.

از جالب‌ترین محصولات به نمایش درآمده می‌توان به eMate 300 اشاره کرد که مبتنی بر سیستم‌عامل Newton کار می‌کند و برای بازار آموزشی ساخته شده و البته در مدت کوتاهی حذف شده است و کارشناسان می‌گویند این محصول بیشترین تاثیر را در ساخت iBook داشته است.

«آندرآ پالرمو» مدیر مرکز غیرانتفاعی All About Apple ONLUS که این موزه را راه‌اندازی کرده است گفت: «هرآنچه که مربوط به تاریخ رایانه می‌شود و اپل در نقش داشته است را اینجا مشاهده خواهید کرد.»نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی