وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

استادان هک قانونی


نوشته شده توسط: حمید قیصری

شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

دو جوان چینی به تازگی موفق شده‌‌اند تا هک قانونی را به مرحله جدیدی وارد سازند و به عنوان سریع‌ترین هکرهای کلاه سفید در کل جهان شناخته شوند.

این دو جوان چینی که لو جو هوی و جون مائو نام دارند، هر دو زیر ۳۰ سال سن دارند و از اعضای تیم مشهوری از هکرهای کلاه سفید چینی هستند که تیم Keen نام دارد.
این دو هکر به تازگی موفق شدند تا با ثبت یک رکورد ویژه و جدید، مباحث امنیتی موجود در نرم‌افزارهای سری فلش شرکت ادوبی را به لایه جدیدی وارد کنند.

از نمونه کارهای این دو نفر می‌توان به هک کردن نرم‌افزار ادوبی ریدر (نرم‌افزار اجرا کننده فایل‌های پی‌دی‌اف) در زمان کمتر از یک دقیقه و هک کردن نرم‌افزار ادوبی فلش پلیر در زمان ۳۰ ثانیه اشاره کرد که به‌ عنوان رکوردهای جهانی در این رده محسوب می‌شوند.
 

حامی رایانه


شایان ذکر است که این افراد بابت این دو هک یاد شده موفق به دریافت جایزه ۸۸ هزار و ۵۰۰ دلاری شدند که بخش اعظم آن به هک مشهور و ۳۰ ثانیه‌ای ادبی فلش پلیر باز می‌گردد.
در این میان هر چند این دو هکر ممکن است برای دنیای وب بسیار خطرناک باشند ولی به نظر می‌رسد فعالیت‌های آنها کاملا مفید و در راستای شناسایی و رفع حفره‌های امنیتی است و به همین دلیل نیز نیازی به نگرانی از بابت توان بالای هک آنها وجود ندارد.

شایان ذکر است که این دو هکر جوان ممکن است به پروژه دیوار بزرگ چین ملحق شوند.
دیوار بزرگ‌ چین در حقیقت یک پروژه ویژه است که در طی آن دولت چین قصد دارد تا تمامی اینترنت این کشور را در یک دیواره بزرگ از جنس فایروال محصور کرده و کنترل کامل اینترنت را بر عهده داشته باشد.

منبع: ایتنانام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی