وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

کارمندان چینی، بزرگ‌ترین تهدید سازمانی در جهان


نوشته شده توسط: مهدی قاسمی

یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

در یک گزارش جدید اعلام شده است که کارمندان سازمانی در بیشتر مواقع ضوابط و سیاست‌های مربوط به بخش IT را جدی نمی‌گیرند و ضمن مشاهده محتوای نامناسب، فایل‌های ضمیمه و ابزارهای کاربردی مشکوک را بارگذاری می‌کنند.

دو مرکز Blue Coat و Vanson Bourne با همکاری یکدیگر مطالعه‌ای را انجام دادند و در پایان مشخص شد تعداد حملات سایبری به کسب و کارها طی یک سال گذشته افزایش قابل ملاحظه یافته است و در این میان کارمندان هنوز رفتارهای قبلی خود را برای حضور در دنیای مجازی دنبال می‌کنند.

در این مطالعه ۱۵۸۰ کارمند از سراسر جهان حضور داشتند و بخش اعظم آنها اعلام کردند که به خوبی می‌دانند بارگذاری فایل‌های ضمیمه در پست‌های الکترونیکی ناشناس می‌تواند احتمال حملات سایبری در سازمان را افزایش دهد.

آنها همچنین اعلام کردند که از خطرات مرتبط با مشاهده محتوای نامناسب، به کارگیری شبکه‌های اجتماعی و بارگذاری ابزارهای کاربردی باخبر هستند و با این وجود در زمان استفاده از سیستم‌های سازمانی یا دستگاه‌های موبایلی بدون در نظر گرفتن این خطرات، فعالیت مورد نظر خود را انجام می‌دهند.
 

 


کارمندان سازمانی در ۱۱ کشور جهان اعلام کردند که در محل کار خود محتوای نامناسب را مشاهده می‌کنند و در بسیاری از مواقع این محتوا نوعی بدافزار یا ویروس را در خود جا داده‌اند.

این بررسی همچنین نشان داد کارمندان چینی در این میان بیشترین آسیب را دیده‌اند و ۱۹ درصد چینی‌های حاضر در نظرسنجی اخیر اعلام کردند که در محل کار خود از روی سیستم های سازمانی تصاویر مستهجن را مشاهده می‌کنند.

در مجموع ۱۰ درصد کارمندان مکزیکی اظهار داشتند که از روی دستگاه سازمانی به محتوای نامناسب دسترسی پیدا کرده‌اند که این رقم برای کارمندان بریتانیایی ۹ درصد محاسبه شد.

http://www.itna.irنام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی