وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

طرح ویژه فیس‌بوک برای امنیت ارتباط ایمیلی


نوشته شده توسط: مهدی قاسمی

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

شرکت فیس‌بوک با ارائه ساختاری برپایه استفاده از OpenPGP قصد دارد تا ارتباط افراد از طریق ایمیل را به مرحله جدیدی از امنیت وارد سازد.

این طرح که با نام Facebook Tor address شناخته می‌شود در حقیقت پیرو طرحی است که در سال گذشته میلادی توسط فیس‌بوک معرفی شده بود و شامل ارتباط مستقیم بین ایمیل کاربران و پلتفرم‌های مختلفی مانند دیتاسنتر فیس‌بوک و یا سایر مراکز مجهز به ساختار SSL بود.

البته این پروژه در سال گذشته به علت احتمال وجود رخنه‌های امنیتی به وضعیت تعلیق درآمده بود ولی با بازگشایی آن در سال جاری شاهد این هستیم که با استفاده از ساختار OpenPGP، ارتباط امنی مابین کاربران و سامانه‌های SSL برقرار می‌شود که این ارتباط از طریق واسط ایمیل قابل اعمال خواهد بود.
 


این امکان تنها مزیت این طرح نخواهد بود و فیس‌بوک اعلام کرده است که از طریق این سامانه می‌توان به ارسال و دریافت مستقیم ایمیل از طریق ایمیل‌های ثبت شده در فیس‌بوک دست زد که البته تفاوت ان با ای‌میل‌های عادی در رمزگذاری شدن آنها بوده است.

البته این طرح فعلا در مرحله آزمایشی قرار دارد و در روز دوشنبه، ۱۱ خرداد معرفی شده است، هنوز معلوم نیست که فیس‌بوک چه مدت را به طرح آزمایشی این پروزه اختصاص خواهد داد و چه زمانی شاهد ارائه نسخه نهایی آن خواهیم بود.

ایتنانام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی