وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

رایانه بدون هارد دیسک اچ پی سال آینده می‌آید


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

اولین نمونه تولیدی رایانه بدون نیاز به هارد دیسک اچ‌پی موسوم به ماشین برای طراحی نرم‌افزارهای مختلف آماده شده و قرار است سال آینده میلادی عرضه شود.


به گزارش ایتنا از فارس، البته تکمیل این محصول و افزودن تمامی قابلیت‌های یک رایانه هوشمند به آن، ممکن است تا ۵ سال به طول بینجامد.

این رایانه دارای ۲۵۰۰ هسته سی‌پی‌یو و یک حافظه ۳۲۰ ترابایتی است که ۲۰ برابر پیشرفته‌ترین رایانه سرور موجود در بازار است.

نقطه ضعف رایانه ماشین استفاده آن از حافظه‌های معمولی DRAM است که البته در مدل‌های بعدی اصلاح خواهد شد.

این رایانه که ابعادی به اندازه یک یخچال دارد نیازی به ذخیره‌سازی مرتب اطلاعات ندارد و حتی در صورت قطع ناگهانی برق یا وقوع هر مشکل پیش‌بینی نشده دیگر اطلاعات ذخیره شده بر روی آن پاک نخواهد شد.

به بیان دیگر تولید انبوه "ماشین" استفاده از هارد دیسک را منسوخ خواهد کرد و کاربران دیگر نگرانی بابت ذخیره‌سازی اطلاعات به طور دستی نخواهند داشت.

حافظه غیر فرار این رایانه که شباهت‌هایی به حافظه‌های فلاش دارد می‌تواند حتی در صورت خاموش کردن دستگاه همه داده‌های قبلا تولید شده را ذخیره کند.

البته مزیت این حافظه‌ها سرعت بالاتر آنها نسبت به حافظه‌های فلاش فعلی است. سرعت انتقال داده‌ها در "ماشین" ۱.۲ ترابایت در ثانیه خواهد بود.

ایتنا



نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی