نظر شما چيست؟


نوشته شده توسط: مهدی قاسمی

چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

گاهي اوقات افراد به دنبال نظر ديگران در رابطه با موضوعي هستند و منابع شبکه‌هاي اجتماعي بهترين منبع براي مطرح شدن اين دست از نظرخواهي‌ها مي‌باشد اما نکته‌اي که در اين رابطه وجود دارد حجم زياد نظرات است.

نرم‌افزارهايي وجود دارند که در زمينه راي‌گيري در رابطه با موضوعي تخصص دارند و اما شايد يکي از بهترين و جديدترين آن‌ها Straw باشد. سرويس Straw يک نرم‌افزار راي‌گيري است که در حال حاضر براي تلفن‌هاي همراه ارائه شده است. اين سرويس با طراحي زيبايي که دارد، براي سيستم‌عامل‌هاي آندرويد و ويندوزفون طراحي و ساخته شده و قرار است در آينده براي iOS نسخه نهايي خود را در اختيار کاربران قرار دهد.

کاربران با استفاده از Straw مي‌توانند به راحتي يک نظرسنجي و يا راي‌گيري ايجاد کنند که گزينه‌هاي آن تصويري از موارد به راي گذاشته شده است. هر کاربر پس از آن که سوال خود را ايجاد و گزينه‌هاي آن را مشخص کرد، به راحتي مي‌تواند انتخاب کند که نظرخواهي وي در کدام شبکه‌هاي اجتماعي به اشتراک گذاشته شود.

اين شبکه‌ها شامل فيس‌بوک، توئيتر و يا LinkedIn هم مي‌شود و نکته جالب اين جاست که امکان به اشتراک‌گذاري از طريق پيام کوتاه نيز وجود دارد. افرادي که علاقه دارند در يکي از اين نظرخواهي‌ها شرکت کنند، نيازي نيست که نرم‌افزار را نصب کنند بلکه مي‌‌توانند از طريق همان سرويس‌هايي که نظرخواهي را در آن‌ها مي‌بينند يکي از گزينه‌هاي مورد علاقه خود را انتخاب و اعلام نمايند.

سرويس Straw بقيه کار را انجام مي‌دهد. سادگي و جذاب بودن روش کار Straw وجه تمايز آن از سرويس‌هاي ديگر است.

داستان طراحي و ايجاد Straw هم جالب و شنيدني است. اين سرويس توسط چهار همکار در شرکت مايکروسافت طراحي و ساخته شده است که روزها در مايکروسافت کار مي‌کردند و شب‌ها براي Straw فعاليت داشتند. به طور تصادفي اين چهار نفر در يک خيابان هم اقامت داشتند.

"بن رادولف" يکي از اين چهار نفر است و در اين رابطه به TNW گفت که تيم آن‌ها در ابتداي همين سال گرد هم آمدند.

او مي‌گويد بين آن‌ها که کدام تيم فوتبال برنده خواهد شد، گفت‌وگويي شکل گرفت و وي براي يک نظرخواهي، اين موضوع را در فيس‌بوک مطرح کرد که نتوانست به نتيجه خاصي دست يابد. وي معتقد است براي آن که بتوان در خصوص موضوعي تصميم گرفت بايد داده‌هاي لازم را در رابطه با آن موضوع در اختيار داشت.

اگر بتوان تصميم‌هاي خود را بر اساس آن چه که دوستان و اطرافيان فکر مي‌کنند، گرفت، کار فرد راحت خواهد شد.

جمعه گذشته Straw نرم‌افزار آندرويد خود را منتشر کرد و اعلام کرد که در نظر دارد تا در آينده نزديک نسخه مبتني بر iOS را هم منتشر کند.

منبع:بایت

 نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی